Seminarium wprowadzające do cyklu na temat polityk energetycznych miast odbyło się w siedzibie Polskiego Funduszu Rozwoju w Warszawie w dniu 27 października br. (relacja i materiały są dostępne na naszej stronie internetowej).
Tym razem zapraszamy do Gdańska, gdzie 22 listopada wspólnie z Miastem i firmą ABRYS organizujemy seminarium dotyczące termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Będzie ono częścią Konferencji „Termiczne przekształcanie odpadów – odzysk energii”, która odbędzie się w dniach 22 - 24 listopada 2022 r.
W trakcie spotkania zostaną poruszone najistotniejsze tematy dla branży odzysku energii z odpadów, m.in: wpływ European Green Deal oraz pakietu Fit For 55 na rozwój i funkcjonowanie Instalacji Odzysku Energii (IOE), perspektywy budowy w Polsce, kolejnych lokalnych IOE oraz ich rozwój na poziomie powiatowym – przegląd planowanych inwestycji, możliwości dofinansowania ze środków krajowych, uwarunkowania technologiczne oraz akceptacja społeczna budowy nowych instalacji z uwzględnieniem 6-cio letnich już doświadczeń eksploatacyjnych funkcjonujących IOE, techniczne aspekty odzysku energii z odpadów i jego miejsce w hierarchii postępowania z odpadami, modernizacja źródeł ciepła w kierunku energetycznego wykorzystania wysokokalorycznej frakcji odpadów czy nowy image IOE, jako źródeł zielonej energii, zielonego wodoru i negatywnej emisji CO2.
Szczegółowy program całej konferencji znajduje się TUTAJ. Część spotkania połączona z Forum Rozwoju Lokalnego odbędzie się 22 listopada w godzinach 9.30-14.00.
Prosimy o rejestrację na seminarium tylko poprzez formularz znajdujący się na stronie konferencji: https://termiczne.abrys.pl/
Udział dla JST w konferencji jest bezpłatny.
Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu, w potwierdzeniu rejestracji.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.
Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.