Przed budynkiem urzędu miasta stanęły stylowe donice, a w nich m.in. mrozoodporne bambusy, turzyce, wielobarwne żurawki i inne rośliny trawiaste. Jednak najciekawsze rozwiązania znajdują się w środku, bowiem powstał tu drugi miejski ogród deszczowy. Wiosną rośliny, gdy rośliny zakwitną staną się wielobarwną kompozycją, która uatrakcyjni miejską przestrzeń.
Ideą ogrodu jest wykorzystanie wody deszczowej z dachu do zasilenia donic z 136 sztukami roślin hydrofitowych odpornych na niskie temperatury.
W ramach działań społecznych włączono pracowników urzędu do akcji sadzenia roślin. Obok ogrodu zostanie zamontowana tablica informacyjna z wskazówkami jak ten ogród funkcjonuje i jak jest zbudowany wewnątrz. Ogród deszczowy kosztował 123 tys. zł wykonała go firma EBUD.
Ogród deszczowy przy ul. Grudziądzkiej to druga część pilotażu w ramach projektu CWC Obieg Wody w Mieście współfinansowany z programu Interreg Europa Środkowa. Pierwsza inwestycja znajduje się na terenie Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242. Ich ideą jest wykorzystanie wody opadowej w taki sposób, by nie kierować jej do kanalizacji.