Webinarium odbędzie się w czwartek 2 czerwca o godzinie 18.00.
Link do spotkania:
https://zoom.us/j/95802496683?pwd=VmsxMDVIajI3M2tzSytscFBjc2pBZz09
O czym?
Jak zaplanować, zorganizować, sfinansować zajęcia wakacyjne dla ukraińskich i polskich dzieci?
Na spotkanie organizatorzy zaprosili organizacje społeczne, które oferują środki i wsparcie merytoryczne związane z organizacją zajęć edukacyjnych, integracyjnych i rekreacyjnych dla dzieci ukraińskich oraz polskich. Przedstawiciele Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, Fundacji CultureLab oraz Fundacji Ukraina przedstawią swoje modele wsparcia aktywności wakacyjnych oraz powiedzą o możliwościach udziału samorządów i organizacji społecznych w tych programach.
W drugiej części spotkania samorządowcy zostaną poproszeni o krótkie przedstawienie ich planów na zajęcia wakacyjne dla dzieci i wspólnie uczestnicy zastanowią się, jakie warunki powinny spełniać dobre zajęcia oraz jakich kompetencji należy oczekiwać od osób i organizacji, które będą je prowadzić. - Sprawdzimy, jakie są priorytetowe potrzeby waszych miejscowości i instytucji, a zebrane informacje przekażemy instytucjom międzynarodowym, które wspierają edukację ukraińskich dzieci – czytamy w zaproszeniu na weboinarium.
Dla kogo?
Zaproszenie skierowane jest do władz samorządowych, w tym osób odpowiedzialnych za lokalną edukację (także członków rad gmin, urzędników i urzędniczek). Najbliższe spotkanie jest otwarte – mogą w nim wziąć udział także dyrektorki i dyrektorzy szkół, przedszkoli, instytucji kultury - w tym bibliotek, centr aktywności, organizatorzy zajęć pozalekcyjnych, a także półkolonii i innych wakacyjnych zajęć dla polskich i ukraińskich dzieci.
Po co?
Podczas wspólnych narad Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji chce:
- pracować nad diagnozą potrzeb i wyzwań w obszarze edukacji
- wspierać samorządy w lokalnej polityce oświatowej oraz
- szukać rozwiązań organizacyjnych konkretnych problemów.
Obecnie Sieć skupia się na wyzwaniach związanych z edukacją i adaptacją ukraińskich dzieci.
Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji działa na rzecz dobrej i mądrej szkoły. Promuje i upowszechnia dobre praktyki w edukacji. Jej propozycje zmian systemowych, rozwiązań dla samorządów i szkół, wywodzą się z wieloletnich doświadczeń pracy z polskimi szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dziećmi i ich rodzicami.
Spotkania realizowane w ramach projektu SOS for Education
Projekt dofinansowany w 2022 r. przez Civitates.