UMP wraz z miastem stołecznym Warszawa zapraszają na konferencję „Na drodze do gospodarki obiegu zamkniętego - wyzwania miast w gospodarce odpadami komunalnymi, szczególnie odpadami niebezpiecznymi pochodzącymi z gospodarstw domowych”. Spotkanie odbędzie się w środę, 8 grudnia, w godz. 9:30 – 15:00 na platformie Teams. Konferencja jest realizowana w ramach projektu Capital Cities – współpraca stolic w obszarze gospodarki odpadami niebezpiecznymi Erywań, Warszawa, Tirana, dofinansowanego z UE.
Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli władz samorządowych dużych i mniejszych miast i będzie unikatową okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi. W czasie spotkania zaprezentujemy:
- projekt Capital Cities i jego założenia dla miast partnerskich – koncepcja 5R;
- metodologię wykonania inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest stanowiących pokrycia dachowe budynków;
- wyniki badań fokusowych dot. zwyczajów mieszkańców Warszawy związanych z postępowaniem z odpadami w gospodarstwach domowych;
- wytyczne do komunikacji motywującej mieszkańców do segregowania odpadów;
- doświadczenia w GOK miast Gdańska, Bydgoszczy i Poznania;
- inne ważne temat w tym zakresie.
Wśród prelegentów będą: Włodzimierz Karpiński, Sekretarz m.st. Warszawy, przedstawiciel Unii Metropolii Polskich, Frank Hess, Dyrektor Sekcji Współpracy Ambasady UE w Armenii, Erion Veliaj, Prezydent Tirany, Gayane Melkom Melkomian, Zastępca Prezydenta Erywania. Swoimi nowatorskimi doświadczeniami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi podzielą się również przedstawiciele Gdańska – Olga Goitowska, z-ca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej, Bydgoszczy - Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi oraz Poznania - Katarzyna Kruszka-Pytlik, dyrektorka Wydziału Gospodarki Komunalnej.
Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłosić mailowo na adres: s.debkowska@metropolie.pl, podając imię i nazwisko uczestnika wraz z nazwą jednostki, stanowiskiem i adresem e-mail. Link do spotkania zostanie przesłany 2 dni przed spotkaniem. Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie zostanie zarejestrowane oraz po przetłumaczeniu posłuży do wypracowania rozwiązań dla partnerskich miast projektu – Erywania i Tirany.
Szczegółowy program w załączeniu.