Liderzy wymieniają doświadczenia w Żywcu

Opublikowano: 01.06.2023
MicrosoftTeams-image__123_.png
11 i 12 maja Sieć Wymiany Doświadczeń dla Liderów gościła w Żywcu. Tym razem tematem wiodącym spotkania była transformacja energetyczna.

W trakcie spotkania uczestnicy zwiedzili Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – Międzybrodzie Bialskie i uczestniczyli w warsztacie pt. „Efektywność energetyczna JST” z udziałem m.in. p. Jakuba Klisia – Dyrektora PGE Energia Odnawialna S.A. 


W trakcie warsztatów gospodarz spotkania, burmistrz Żywca Antoni Szlagor podzielił się doświadczeniami swojego miasta, omawiając m.in. efekty z sukcesem realizowanego projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”, a doradca strategiczny ZMP Ryszard Grobelny wskazał na wyzwania wynikające z transformacji energetycznej dla polskich miast. 


Znalazł się także czas na odwiedzenie Starego Zamku zapoznanie się z piękną i fascynującą historią Żywca. Jednak najważniejszą częścią spotkania, zgodnie z tradycją Empirii, były nieformalne rozmowy prowadzone w koleżeńskiej atmosferze, pozwalające na to co najcenniejsze – czyli bezpośrednie dzielenie się osobistymi doświadczeniami w zarządzaniu miastami.

Więcej informacji

Partnerzy