W trakcie naszych spotkań poruszamy praktyczne i inspirujące kwestie związane z realizacją idei Miast Praw Człowieka.
Miasto praw człowieka to miasto, które realizuje polityki miejskie uwzględniając w nich fundamentalne prawa każdej osoby, wzmacniając przez to rozwój społeczności lokalnej, poczucie sprawczości osób ją budujących oraz przejrzystość działań administracji samorządowej.
Z powodu choroby prelegentki — Geraldine Guille — nasze webinarium pt. Miasta Praw Człowieka, które miało się odbyć 27 kwietnia, zostało przesunięte. Nowy termin to 6 maja 2022 (piątek) o godzinie 14:00. Osoby już zarejestrowane na wydarzenie nie muszą rejestrować się ponownie.
Link do spotkania: https://zoom.us/j/96765251825
Webinarium jest bezpłatne. Wydarzenie trwa godzinę i odbywa się w języku angielskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.
Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy kliknąć tutaj lub wejść na stronę www.miastaprawczlowieka.org.pl. Po rejestracji zostanie przesłany link do wydarzenia.
Geraldine Guille jest specjalistką Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej w zakresie praktyki budowania systemów wsparcia dla realizacji praw człowieka. Praca Geraldine polega na budowaniu zaangażowania na rzecz praw człowieka wśród europejskich, krajowych, lokalnych i regionalnych władz i interesariuszy/interesariuszek, w tym sieci miejskich. Geraldine jest również specjalistką w zakresie nielegalnego profilowania. Jej zaangażowanie i praca na rzecz budowania sieci wsparcia praw człowieka rozpoczęły się jeszcze przed ustanowieniem Agencji Praw Podstawowych UE, gdy w 2006 roku podjęła pracę w Europejskim Centrum Monitorowania Rasizmu i Ksenofobii. Geraldine ukończyła studia w zakresie prawa europejskiego na University of Law of Aix-en-Provence we Francji. Geraldine przedstawi główne założenia podejścia Agencji Praw Podstawowych i narzędzia oferowane przez Agencję.
Kolejne webinarium eksperckie pt. Gender mainstreaming i budżetowanie z uwzględnieniem aspektu płci, odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 14.00.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG