Oprogramowanie „wDialogu” - nieodpłatna oferta dla samorządów

Opublikowano: 25.04.2017
w-dialogu.png
Innowacyjne oprogramowanie internetowe wspierające planowanie i realizację konsultacji społecznych zostanie zaprezentowane na spotkaniu informacyjno-szkoleniowym 25 maja na Uniwersytecie Warszawskim.

Warszawa, 25 kwietnia, 2017 r.


Szanowni Państwo,
Pragniemy przedstawić Państwu pod rozwagę możliwość wykorzystania innowacyjnego oprogramowania internetowego wspierającego planowanie i realizację konsultacji społecznych. Jest ono wielofunkcyjne i w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Jego wykorzystanie nie wiąże się dla instytucji publicznych z żadnym kosztem. Oprogramowanie oraz instrukcje są przekazywane nieodpłatnie. Może być zainstalowane na Państwa serwerze lub można korzystać z niego zdalnie z serwera UW.
Oprogramowanie wDialogu zostało przygotowane przez konsorcjum, którego liderem jest Uniwersytet Warszawski w ramach projektu pt. „Nowe perspektywy Dialogu: Model deliberacji i narzędzia IT na rzecz włączenia społecznego w procesy decyzyjne” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Program „Innowacje Społeczne”). Celem projektu jest wzmocnienie jakości konsultacji społecznych poprzez ich lepszą organizację, podział procesu konsultacji na odrębne zadania, oraz uczestnictwo mieszkańców wymagające od nich odniesienia do faktów, obiektywnych ograniczeń i argumentacji – poprzez udostępnienie narzędzia informatycznego, które uwzględnia najlepsze standardy i zalecenia odnośnie organizacji procesu konsultacji i ułatwia pracę urzędnikom. Informacje szczegółowe o rezultatach projektu dostępne są na stronie internetowej www.wdialogu.uw.edu.pl.
Platforma informatyczna wDialogu posiada interfejs użytkownika-urzędnika oraz użytkownika-obywatela. Interfejs urzędnika pomaga w sformułowaniu celów konsultacji, przygotowaniu materiałów informacyjnych dla uczestników konsultacji, wyborze ekspertów z bazy ekspertów, doborze narzędzi zbierania danych (ankieta, narzędzia do grupowych moderowanych debat tekstowych lub głosowych), przeprowadzeniu konsultacji z ich zastosowaniem oraz w przygotowywaniu raportów. Interfejs obywatela pozwala mu na komentowanie materiałów informacyjnych zaproponowanych do debaty (przed jej rozpoczęciem), udział w ankiecie, moderowanych debatach grupowych tekstowych lub głosowych, wirtualne spotkania plenarne z ekspertami, komentowanie roboczej wersji raportów. Narzędzie pozwala lepiej zorganizować pracę własną i wymusza od obywateli odnoszenie się do faktów, zarazem ułatwiając im dostęp do informacji Urzędu. Wierzymy, że będzie to odebrane przez mieszkańców jako wyraz profesjonalizmu urzędu.
Z przyjemnością przekazujemy zaproszenie na spotkanie informacyjne połączone z warsztatami, podczas których będzie można zapoznać się ze sposobem działania oprogramowania wDialogu. Wydarzenie pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. UW dr hab. Marcina Pałysa odbędzie się 25 maja 2017 r., godz. 12:00-15:00 na Uniwersytecie Warszawskim, kampus główny, Pałac Kazimierzowski, w Sali Senatu. W załączeniu znajdują się informacja szczegółowa.
Uprzejmie prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w spotkaniu do 20 maja na adres email: wdialogu@uw.edu.pl. Jeśli byliby Państwo zainteresowani projektem, ale podany termin spotkania byłby niedogodny, również prosimy o kontakt.


Z wyrazami szacunku,

Anna Przybylska

Załączniki:
Program spotkania informacyjnego

Partnerzy