Potrzeby seniorów a możliwości miast – zapraszamy na Forum Rozwoju Lokalnego

Polityka społeczna Opublikowano: 10.01.2024
grafa-frl-39-www-1920x1080.jpg
Organizacji usług dla seniorów i godzeniu ich potrzeb z możliwościami miasta poświęcone będzie kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, na które 25 stycznia zapraszają Związek Miast Polskich i miasto Kędzierzyn-Koźle.

Nasze cykliczne seminarium połączone będzie z konferencją pt.Akceptować starość – organizacja usług dla osób starszych”, która odbędzie się 25 stycznia 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, przy al. Jana Pawła II 27 (sala nr 19).

Spotkanie poświęcimy technikom badania potrzeb osób starszych, wykorzystaniu nowoczesnych technologii, uwarunkowaniom pogodzenia potrzeb seniorów z możliwościami miasta. Przyjrzymy się roli opiekunów nieformalnych, rzadko uwzględnianych w politykach społecznych miast.

Chcielibyśmy w ramach seminarium uwrażliwić jego odbiorców na to, że zapewnienie wsparcia osobom ze szczególnymi potrzebami nie musi być bardzo kosztowne, jednak powinno trafiać w potrzeby osób starszych i ich opiekunów nieformalnych.

„Liczymy na Państwa osobistą obecność w wydarzeniu w Kędzierzynie-Koźlu. Jesteśmy przekonani, że taka forma udziału obok inspiracji i możliwości pozyskania przydatnych informacji, będzie także znakomitą okazją do osobistych spotkań i nawiązywania kontaktów ważnych dla podnoszenia jakości usług społecznych” – czytamy w zaproszeniu skierowanym do miast.

Do 20 stycznia trwa rejestracja osób, które chcą osobiście uczestniczyć w seminarium. Swój udział należy zgłosić poprzez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/7rh65dLuGp.

Zapraszamy także do uczestnictwa online. Indywidualny link do udziału w seminarium w tej formule uczestnicy otrzymają mailowo po wypełnieniu formularza dla tej formy udziału i potwierdzeniu rejestracji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową: seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Przypominamy, że cykl seminariów Forum Rozwoju Lokalnego jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Polityka społeczna
foto-seminarium_FRL-3.JPG
Czy to już starość? O potrzebach seniorów i możliwościach miast
O organizowaniu usług dla seniorów i godzeniu ich potrzeb z możliwościami miast rozmawiali samorządowcy i specjaliści podczas seminarium Forum Rozwoju Lokalnego w Kędzierzynie Koźlu. Było to jedno z ostatnich spotkań w ramach tego popularnego cyklu.
Polityka społeczna
grafa-frl-39-www-1920x1080.jpg
Potrzeby seniorów a możliwości miast – zapraszamy na transmisję Forum Rozwoju Lokalnego
Organizacji usług dla seniorów i godzeniu ich potrzeb z możliwościami miasta poświęcone będzie kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, na które dziś zapraszają Związek Miast Polskich i miasto Kędzierzyn-Koźle.
Polityka społeczna
foto-FRL-Stalowa_Wola-2.jpg
Miasta dostępne dla wszystkich - relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Dostępność miast była tematem 34. seminarium Forum Rozwoju Lokalnego w cyklu poświęconym endogennym potencjałom małych i średnich miast. Tym razem spotkanie poświęcono najważniejszemu potencjałowi rozwoju – mieszkańcom.
Polityka społeczna
grafa-frl-34-www.jpg
Miasto dostępne dla wszystkich – zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Co to znaczy miasto dostępne? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.

Partnerzy