Poznań - Tydzień Tolerancji

Opublikowano: 16.11.2021
Pozna_-stronaaa.jpg
W poniedziałek, 15 listopada rozpoczął się Poznański Tydzień Tolerancji. Na mieszkańców i mieszkanki stolicy Wielkopolski czeka aż 30 wyjątkowych wydarzeń pod hasłem „Poznań miasto różno=równości”.

Wykład o miłości w spektrum autyzmu, rozmowa na temat kultury Romów, webinarium o mechanizmach przemocy czy Tęczowe Latino Dance - to tylko niektóre z propozycji wydarzeń, jakie odbędą się w ramach Poznańskiego Tygodnia Tolerancji.

To już trzecia edycja tego wydarzenia. Tydzień Tolerancji rozpoczął się 15 listopada i potrwa do niedzieli, 21 listopada. To wyjątkowy czas, w którym poznaniacy nie tylko słowami, lecz także czynami pokazują, że stolica Wielkopolski jest miastem otwartym, tolerancyjnym i wrażliwym na sprawy społeczne.

- Poznań zawsze był i będzie miastem wrażliwym na potrzeby osób zagrożonych dyskryminacją oraz wykluczeniem - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Otwartość i akceptacja dla różnorodności oraz respektowanie praw człowieka to wartości, o których nie można zapominać. Szacunek należy się każdemu człowiekowi, niezależnie od jego poglądów, wyznania, wieku, płci, stopnia sprawności, koloru skóry, orientacji seksualnej czy pochodzenia. Tydzień Tolerancji przypomina nam, że trzeba aktywnie przeciwdziałać przemocy motywowanej stereotypami i uprzedzeniami.

W ciągu całego tygodnia będzie można wziąć udział w wielu warsztatach: Fundacja Tęczowe Rodziny zaproponuje spotkanie „O LGBT po angielsku”, a CIM Horyzonty - o asertywności i wzmacnianiu kobiet, ich pewności siebie oraz pracy nad wstydem. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprosi na warsztaty antydyskryminacyjne dla dzieci i młodzieży „Porozmawiajmy o różnorodności”, a Fundacja im. Julii Woykowskiej - na spotkania z Anną Kowalczyk, autorką książki „Brakująca połowa dziejów” oraz na warsztat „Pokaż język, otwarty klub językowy”.

W programie można znaleźć również wiele działań edukacyjnych. Są wśród nich m.in. Konferencja dla kadry pedagogicznej „Po pierwsze tolerancja” (organizowana przez Centrum Badań Migracyjnych), dyskusja z udziałem podrabina „Prawa i swoboda człowieka a Tora” (Fundacja SHEVA) czy wykład „Sens życia & Miłość w spektrum autyzmu” (Fundacja Relacyjni).

W planach jest również panel dyskusyjny „Dlaczego kochamy Berlin - o kulturze otwartości i tolerancji”.

Więcej informacji

Partnerzy