Ruszyła walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022

Opublikowano: 01.06.2022
Bydgoszcz-rowerowa_stolica_Polski.jpeg
1 czerwca rozpoczyna się walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W IV edycji Rowerowej Stolicy Polski udział zapowiedziało aż 56 miast. Bydgoszcz, organizator imprezy, powalczy o Puchar wspólnie z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.

- Już po raz czwarty zapraszam całą Polskę do wsiadania na rowery. To nie tylko tańsza i zdrowsza forma poruszania się po miastach, ale także świetny sposób spędzania czasu wolnego. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski ma charakter symboliczny, jednak każdy z nas ma w sobie ducha rywalizacji. Włączcie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybierzcie swoją drużynę i kręćcie kilometry dla siebie i dla swoich miast. Na zachętę, dobrych wyników życzę debiutantom: Zielonej Górze, Zduńskiej Woli, Legnicy, miastom: Żyrardów i Pruszków – mówi prezydent Rafał Bruski.

Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru 56 miast, które potwierdziły udział w rywalizacji. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad przygotowaliśmy podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i walczcie o Puchar razem. Więcej o funkcjach aplikacji TUTAJ.

Wyścig po nagrody

Ale rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i 2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki. Zagrzewać Was do walki o nagrody będzie ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

Kto walczy o Puchar?

Przez 30 czerwcowych dni, 56 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Łomża, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory i Żyrardów wraz ze swoimi mieszkańcami będą walczyć o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

- Miasto Zielona Góra bierze udział w zabawie po raz pierwszy. Jesteśmy bardzo podekscytowani, chcemy wygrać. Aby podkręcić rywalizację, przygotowaliśmy dodatkowy Puchar dla włodarza, który wykręci najwięcej kilometrów dla swojego miasta – mówi prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

- Biała Podlaska włączyła się w ten bydgoski projekt od drugiej edycji i cały czas chcemy więcej. RSP to znakomite narzędzie do zachęcania mieszkańców do wybierania roweru jako alternatywnego środka transportu. Mieszkańcy cenią sobie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która nie tylko podlicza przejechane kilometry, ale także staje się sportowym centrum dowodzenia przez cały rok – mówi Michał Litwiniuk prezydent Białej Podlaskiej, która zajęła w zeszłorocznej zabawie 2. miejsce.

Rowerowa Stolica Polski jest organizowana przez miasto Bydgoszcz już po raz czwarty, w tym roku możemy mówić o kolejnej rekordowej liczbie samorządów, które przystąpiły do tego projektu.

Więcej informacji

Partnerzy