Przypominamy, że System Monitorowania Usług Publicznych to rozbudowana baza danych o usługach publicznych świadczonych przez samorząd terytorialny, gminy i powiaty, która za pomocą wskaźników umożliwia monitorowanie działań JST w 9️ obszarach takich jak: edukacja, ochrona środowiska, kultura, rekreacja czy drogownictwo i transport.
System Monitorowania Usług Publicznych to:
- zintegrowane, wysokiej jakości dane, pozwalające na optymalizację procesu świadczenia usług publicznych
- zebrane w jednym miejscu wskaźniki opisujące usługi świadczone przez gminy i powiaty na rzecz mieszkańców i przedsiębiorców
- narządzie szybkiego przeglądania danych, tworzenia wykresów, tabel, a także map ilustrujących zjawiska zachodzące w samorządzie.
Pełen harmonogram i formularz zapisów znajduje się na ️ https://www.smup.jst.org.pl
Zastanawiacie się, czy warto?
Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora mówi o systemie „Warto zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania informacji ze SMUP do komunikacji z mieszkańcami. Oni dostrzegają szereg wskazanych problemów, a raczej ich skutków w przestrzeni danego samorządu”.
Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna: „SMUP jest narzędziem dającym możliwości lepszego podejmowania decyzji zarządczych. Dzięki niemu, pracownicy podległego mi urzędu oraz jednostek miejskich w nieskomplikowany sposób, w pewnym zakresie, będą mogli sprawdzić jak dobrze (a może źle) świadczone są przez nas określone usługi w porównaniu do sąsiadów, miast podobnych do Cieszyna, itp. Ułatwi to podejmowanie racjonalnych decyzji."
Także jeden z uczestników szkolenia poleca „To zupełnie nowa jakość. Dotychczas robiliśmy to na piechotę - SMUP znacząco ułatwia pracę samorządu, podaje na talerzu dostępne od ręki dane, nie tylko dotyczące edukacji, ale także pomocy społecznej. Nierozważne byłoby niekorzystanie ze SMUP”.
Dowiedz się więcej o systemie na ️ https://smup.gov.pl/ oraz o szkoleniach TUTAJ.
Kierunek #LEPSZEUSŁUGI #SMUP
Budowa SMUP jest realizowana przez Główny Urząd Statystyczny w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich i Związkiem Powiatów Polskich. Projekt, realizowany od 2017 roku, jest koordynowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach działania 2.18 POWER.