Powstały nowe miejsca użyteczności publicznej, jak Akademia Bieszczadzkiego Seniora, Dom Seniora Senior +. Wyremontowano również wiele odcinków dróg gminnych oraz poprawiono dostępną infrastrukturę i ofertę turystyczną. Gmina Ustrzyki Dolne podsumowała działalność za rok 2019.
Poprzedni rok był rekordowy w historii wydatków na inwestycje. Gmina wydała na nie, aż 21 332 193,16 zł, z czego 12 120 000,00 zł pochodziło ze środków pozyskanych z dotacji. Dzięki temu udało się zrealizować wiele zaplanowanych zadań, a także nowych, jak inwestycje OZE, przebudowa dawnej szkoły w Krościenku, w Równi, zakup budynku od Orange. Wyposażono również świetlice wiejskie w nowe sprzęty. Ponadto wykonano kanalizację na Żukowie. Wśród ubiegłorocznych inwestycji Gminy Ustrzyki Dolne znalazła się również budowa świetlicy wiejskiej w Dźwiniaczu Dolnym, budowa Garażu OSP, Otwarte Strefy Aktywności w Hoszowie i w Ustrzykach Dolnych.
W ubiegłym roku, położono nacisk na poprawę infrastruktury Miasta i Gminy. Wydano ponad 3 miliony złotych (3 025 860 zł) na budowę i przebudowę dróg – Mamy świadomość tego, jak wielkie są potrzeby, systematycznie i konsekwentnie poprawiamy stan kolejnych odcinków dróg – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz – przez ostatnich kilka lat pozyskiwaliśmy nowe dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki którym poprawiliśmy stan wielu nawierzchni, a w konsekwencji komfort jazdy mieszkańców i turystów.
Turystyka jest od lat domeną Gminy Ustrzyki Dolne. Można tu znaleźć nie tylko wiele miejsc noclegowych. Systematycznie poprawiana jest oferta oraz infrastruktura turystyczna. Dzięki przedsiębiorczości mieszkańców i zaangażowaniu władz lokalnych stajemy się rok rocznie coraz bardziej atrakcyjnym miejscem wyjazdowym Polaków.
Atrakcyjność turystyczna to również imprezy kulturalne. Od kilku lat Gmina Ustrzyki Dolne podążając za trendem slowlife oraz pielęgnacji lokalnych tradycji i kultury oferuje szereg imprez cyklicznych, na które zjeżdżają się mieszkańcy z całej gminy, Bieszczad oraz turyści.
Ważnym elementem rozwoju gminy są działania proekologiczne. W ubiegłym roku pozyskano niemal 3 miliny złotych (2 782 447,81 zł) na systemy energii odnawialnej w gospodarstwach domowych OZE. Z tych środków mieszkańcy zainstalowali na swoich posesjach 58 kolektorów słonecznych, 145 instalacji fotowoltaicznych, 44 kotły na biomasę opalane pelletem oraz 22 gruntowe pompy ciepła. Jak co roku odbyło się sprzątanie rzeki Strwiąż oraz szlaków.