Forum Rozwoju Lokalnego – 20 seminariów online

Inne Opublikowano: 08.07.2021
xx-frl-2.jpg
Prawie 6 tysięcy osób uczestniczyło w dwudziestu dotychczasowych seminariach online Forum Rozwoju Lokalnego. Związek Miast Polskich organizuje te spotkania ekspertów i praktyków od ponad roku.

Przypomnijmy, że cykl seminariów pod nazwą Forum Rozwoju Lokalnego poświęcony jest wewnętrznym potencjałom warunkującym rozwój małych i średnich miast w Polsce. Seminaria realizowane są w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pierwsze inauguracyjne seminarium odbyło się 2 i 3 kwietnia 2020 r. pod hasłem „Wyzwania demograficzne a endogenne potencjały rozwoju”. Przez 20 kolejnych spotkań reprezentanci miast, przedstawiciele środowiska naukowego, eksperci oraz działacze organizacji pozarządowych dyskutowali o rozwoju gospodarczym, transformacji cyfrowej, mieszkalnictwie, finansach miast, przedsiębiorczości rodzinnej, partnerstwach samorządowych, narzędziach wspierających rozwój lokalny, zielonym ładzie i gospodarowaniu wodą, ochronie powietrza, partnerstwie publiczno-prywatnym, transformacji energetycznej, gospodarce odpadami, Krajowej Polityce Miejskiej oraz o planowaniu strategicznym w miastach.


W minionym roku Związek uruchomił stronę internetową projektu – www.Forum-Rozwoju-Lokalnego.pl

Od czasu uruchomienia strony czyli od 26 października 2020 r.:

  • stronę odwiedziło ponad 4600 osób, które wyświetliły 17900 stron
  • opublikowano 71 aktualności na stronie FRL
  • przedstawiono 145 dobrych praktyk z miast, gotowych rozwiązań, wdrożeń i pomysłów w zakresie transformacji cyfrowej, środowiska, mieszkalnictwa, gospodarki w obiegu zamkniętym, marketingu terytorialnego, gospodarki komunalnej i wiele innych
  • zamieszczono 176 publikacji „Okiem eksperta” – wskazówki, analizy, wnioski i inspiracje służące miastom i partnerom
  • opublikowano 8 felietonów – ekspertów ZMP.

Także na portalu informacyjnym ZMP (www.miasta.pl) opublikowaliśmy 57 aktualności dotyczących seminariów FRL - zaproszeń na seminaria, relacji z nich, materiałów i prezentacji prelegentów.

Ciekawostki

  • 20 seminariów online
  • 14 miesięcy
  • 6000 uczestników (Facebook+ClickMeeting)
  • 75 godzin praktycznej wiedzy, inspiracje z miast i dobre praktyki
  • 6 dni warsztatowych dla przedstawicieli miast

Miasta, które są z nami od początku:

17 razy: Ełk, Hrubieszów, Nisko, Wałbrzych
16 razy: Augustów, Jarosław, Tomaszów Mazowiecki
15 razy: Jasło, Piastów, Świdwin, Zabrze, Włocławek, Tarnów, Stalowa Wola, Przemyśl, Ostrów Wielkopolski, Nakło nad Notecią, Legnica, Konin, Cieszyn, Biłgoraj

Pozostałe aktualności

Inne
www_urząd_w_chmurze.png
Urząd w chmurze - darmowy webinar
ZMP wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz MFiPR zapraszają na darmowy webinar, w ramach Forum Rozwoju Lokalnego, dla zainteresowanych rozwiązaniami chmurowymi mogącymi wspierać pracę urzędu miasta. Zarezerwuj sobie termin: 13.09.
Inne
Tarnów_-_składanie_kwiatów.jpg
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a delegacja złożyła kwiaty pod tablicą hotelu Bristol.
Inne
Włocławek-podsuma_Ciepło_cię_widzieć.jpg
Jak wspomagać społeczność lokalną w czasie kryzysu – rekomendacje Włocławka
W grudniu 2022 r. Włocławek zakończył program „Ciepło Cię widzieć". Była to odpowiedź miasta na kryzys energetyczny i związane z nim obawy społeczne. Teraz przekazuje innym samorządom rekomendacje, jakie wypracowano w trakcie realizacji projektu.
Inne
WWW_SL_2.png
Trwa ocena zgłoszeń do konkursu „Samorządowy Lider Zarzadzania 2022”
Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2022 - Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie” dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez miasta, które mają poprawić komunikację z mieszkańcami oraz zwiększyć ich zaangażowanie w rozwój lokalny.
Inne
SAT_3.jpg
eSAT wkracza do samorządów!
Już od listopada Związek Miast Polskich udostępnia oprogramowanie (eSAT) do samooceny dla polskich jednostek samorządowych autorstwa OECD. Dzięki samoocenie m.in. można dokonać przeglądu obecnych procedur i zintegrować proces zarządzania rozwojem.
Inne
DSC_0074.JPG
Wizyta studyjna Pińczowa w Płońsku
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.

Partnerzy