Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – spotkanie konsultacyjne dla miast

Kształtowanie przestrzeni Opublikowano: 04.01.2022
ZAPROSZENIE-pizp-grafika.jpg
ZMP zaprasza przedstawicieli miast do nadsyłania uwag oraz do dyskusji na temat propozycji zawartych w projekcie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii skierowało w dniu 31 grudnia ub.r. do pre-konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który ma zastąpić wcześniej zapowiadaną nową regulację w tym zakresie (w załączeniu pismo MRiT wraz z linkami do dokumentów; dostępne również na naszej stronie internetowej tutaj).

Zarząd ustosunkuje się do projektu na swoim posiedze­niu w dniu 21 stycznia br. we Włocławku. Pragniemy, by opinia Zarządu jak najlepiej wyrażała stanowiska naszych miast. Dlatego prosimy, byście Państwo, kierując swoje uwagi i propozycje do Ministerstwa, zechcieli wysłać je nam do wiadomości, najpóźniej do dnia 19 bm. włącznie (termin wskazany przez resort – 17 stycznia).

Wykorzystując wypracowaną w ostatnich dwóch latach formułę Forum Rozwoju Lokalnego – chcąc umożliwić przedstawicielom miast również wymianę opinii i dyskusję – ZMP zaprasza na specjalną edycję Forum, poświęconą projektowi ustawy.

Spotkanie online odbędzie się w piątek, 14 stycznia br. w godz. od 13:00 do 15:00. 
Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w spotkaniu poprzez formularz internetowy: https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/spotkanie-frl-pizp/register

Podczas spotkania dyrektor Michał Gil z MRiT zaprezentuje ogólne założenia projektu nowelizacji, po czym prowadzący spotkanie ze studia w Poznaniu Robert Szymala i Andrzej Porawski przypomną główne postulaty ZMP w tej sprawie (do pobrania tutaj). Natomiast Katarzyna Spadło z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów odniesie się do proponowanych zmian w ustawie o rewitalizacji.

Zapraszamy przedstawicieli miast do wypowiedzi na temat projektu nowelizacji podczas tego spotkania online. Prosimy jedynie o zgłoszenie nam zamiaru wzięcia udziału w dyskusji poprzez kliknięcie tego linku i wypełnienie krótkiego formularza online. Biorąc pod uwagę wyznaczony czas trwania naszego spotkania i spodziewaną liczbę innych osób chętnych do zabrania głosu, prosimy o ograniczenie czasu wystąpienia do maksimum 5 minut.

Projekt nowelizacji ustawy wraz z uzasadnieniem i OSR oraz formularzem zgłaszania uwag jest również dostępny na stronie internetowej MRiT tutaj.

Załączniki:
Zaproszenie na spotkanie
Pismo MRiT

Pozostałe aktualności

Kształtowanie przestrzeni
pizp.jpg
Nowelizacja upzp – prezentacje i zapis wideo spotkania konsultacyjnego dla miast
Już na etapie pre-konsultacji miasta mogą zgłaszać uwagi do projektu nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wiele propozycji padło podczas spotkania dla miast 14 stycznia.

Partnerzy