PPP – zapraszamy na kolejne seminarium on-line

Display frl sem9 2
Przykłady projektów zrealizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a także szerokie korzyści z PPP dla miast zostaną omówione podczas kolejnego seminarium poświęconego rozwojowi lokalnemu.

23 września br. Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem będzie „Partnerstwo publiczno-prywatne jako narzędzie wspierania endogennych potencjałów lokalnych”.

Seminarium odbędzie się podczas drugiego dnia wirtualnego Międzynarodowego Forum PPP organizowanego przez Miasto Płock (więcej informacji o całym Forum PPP można znaleźć na stronie https://forumppp.plock.eu/). 

Podczas seminarium chcemy pokazać praktyczne przykłady projektów realizowanych w formule PPP, które w różnych dziedzinach zostały z sukcesem wdrożone przez polskie samorządy. Co bardzo istotne, pokażemy perspektywę obu stron partnerstwa - publiczną i partnerów prywatnych. W trakcie debaty odpowiemy sobie także na pytanie, w jaki sposób partnerstwo publiczno-prywatne może wspierać rozwój endogennych potencjałów oraz jakie są szersze korzyści z PPP dla gmin.Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy - https://www.miasta.pl/ankiety/odpowiedz/42 w terminie do 21 września br., do godziny 15.00. Z uwagi na fakt, że seminarium odbywa się w ramach Forum PPP, odbędzie się ono na platformie PINE Tool. Korzystanie z niej jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki internetowej (zalecany jest Chrome) i nie wymaga instalacji oprogramowania. Najpóźniej na 24 godziny przed wydarzeniem otrzymają Państwo wygenerowany systemowo mail z linkiem umożliwiającym zalogowanie się do platformy i udział w spotkaniu (prośba o sprawdzanie także spamu), jak również szczegółowe instrukcje dotyczące logowania do platformy oraz korzystania z niej w trakcie wydarzenia.

Samo seminarium FRL - jak zawsze - będzie transmitowane na facebook’u ZMP.

Przypomnijmy, że cykl seminariów „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” realizowany jest przez Związek Miast Polskich jako jeden z elementów Forum Rozwoju Lokalnego. FRL to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.
Seminaria odbywają się w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Zachęcamy do zapoznania się z ogólną koncepcją Forum Rozwoju Lokalnego, wynikami ankiet, nagraniami oraz innymi materiałami z poprzednich spotkań – strona internetowa FRL - www.forum-rozwoju-lokalnego.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Załączniki:
Zaproszenie
Program

Pozostałe aktualności

Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
Thumb 1 3 frl sem23 www
O funduszach unijnych i KPO - zapraszamy na seminarium FRL
Co przyniesie KPO? Jak przygotować się do pozyskania funduszy unijnych? Tym tematom poświęcone będzie najbliższe seminarium online dla miast zorganizowane przez Związek w cyklu Forum Rozwoju Lokalnego
Gospodarka w obiegu zamkniętym
Thumb 1 3 frl sem22
Transformacja energetyczna miast – relacja i zapis wideo seminarium FRL
Po raz drugi już Związek zorganizował seminarium FRL na temat transformacji energetycznej. Obecnie bowiem przed miastami stoją ogromne wyzwania w zakresie energetyki, ochrony środowiska i klimatu.
Gospodarka w obiegu zamkniętym
Thumb 1 3 frl sem22
Po raz drugi o transformacji energetycznej miast – zapraszamy na transmisję seminarium FRL
Zapraszamy na transmisję drugiego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego poświęconego transformacji energetycznej miast. Początek 9 września o godz. 10.
Gospodarka w obiegu zamkniętym
Thumb 1 3 frl sem22
Po raz drugi o transformacji energetycznej miast – zapraszamy na seminarium FRL
Samorządy muszą obecnie szukać rozwiązań w obszarze odnawialnych, czystych i zielonych technologii. Dlatego zapraszamy na drugie już seminarium FRL poświęcone transformacji energetycznej miast.
Inne
Thumb 1 3 dsc 0074
Wizyta studyjna Pińczowa w Płońsku
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.
Inne
Thumb 1 3 logo zmp 2
Komunikat ZMP
Zarząd ZMP obradujący w Mielcu – na wniosek miast biorących udział w II etapie Programu MFiPR „Rozwój Lokalny” – ocenił sposób i prze­bieg procedury rozstrzygnięcia naboru i ogłoszenia jego wyników.

Partnerzy