Transformacja cyfrowa a wewnętrzne potencjały małych i średnich miast – relacja z seminarium

Transformacja cyfrowa Opublikowano: 07.05.2020
Transformacja cyfrowa jako mechanizm uruchamiania potencjałów małych i średnich miast była tematem kolejnego seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Publikujemy zapis wideo ze spotkania.

7 maja Związek Miast Polskich zorganizował kolejne, trzecie już seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Jego tematem była transformacja cyfrowa jako mechanizm uruchamiania endogennych potencjałów małych i średnich miast.

Pierwszego dnia seminarium zaprezentowane zostały zarówno główne idee miasta inteligentnego, w tym wielowymiarowa transformacja cyfrowa w miastach, jak również przykłady działań i inicjatyw wspierających proces transformacji cyfrowej miast prowadzonych przez różne instytucje rządowe jak i pozarządowe oraz praktyczne rozwiązania stosowane w miastach. O swoich doświadczeniach opowiadali też przedstawiciele norweskiego miasta Bodø.

Drugiego dnia, 8 maja, osoby zarejestrowane na warsztaty będą wypracowywać kluczowe rekomendacje dla transformacji cyfrowej miast, której celem jest nie tylko optymalizacja funkcjonowania miasta, ale również uruchomienie endogennych potencjałów rozwoju.

W załączeniu prezentacje ze spotkania. 

Dziękujemy miastom za transmitowanie dzisiejszego seminarium oraz udostępnianie naszych postów związanych z tym wydarzeniem na Facebooku!

Na Facebooku Związku Miast Polskich osiągnęliśmy zasięg prawie 50 tys. odbiorców, post z relacją live dotarł do 12,5 tys. unikalnych użytkowników. W szczytowym momencie na FB relację oglądało 230 osób, 44 podmioty udostępniły relację live.


Przypomnijmy, że Forum Rozwoju Lokalnego to zintegrowany pakiet działań/przedsięwzięć służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego. Działania te prowadzone są w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich projektu predefiniowanego, będącego częścią Programu „Rozwój lokalny”.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach Forum Rozwoju Lokalnego wspierane są statutowymi działaniami ZMP skierowanymi na budowanie kultury zarządzania rozwojem lokalnym.

Załączniki:
Szymon Ciupa
Łukasz Dąbrówka
Janusz Szewczuk
Kamil Wieder - MFiPR
Krzysztof Głomb - MC
Marcin Borek - PFR
Anna Dwurnik - Kielce
Bartosz Bartoszewicz - Gdynia
Jacek Terebus - Płock
Sławomir Świder - Rzeszów
Grzegorz Roman - WROSiP
Dobre praktyki z Norwegii

Pozostałe aktualności

Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL
24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej k...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO
Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 2...

Partnerzy