Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego – dzisiaj seminarium ON-LINE

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 21.04.2020
Display 2 seminarium do zajawki 2 news
Zapraszamy do śledzenia transmisji drugiego już seminarium poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Mowa będzie o wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego.

23 i 24 kwietnia Związek Miast Polskich organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. 

Wszystkie osoby zainteresowane jego tematyką zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Związku Miast Polskich, pierwszego dnia seminarium - dziś o godz. 10.00 (link do transmisji – TUTAJ). Także na profilu ZMP na Facebooku zostało utworzone wydarzenie „Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty”. Wydarzenie znajduje się tutaj: https://bit.ly/FRL_OtwarteSeminaria

Pierwszego dnia w oparciu o zgromadzone dane zaprezentujemy procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskażemy na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska będą omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawimy również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

Drugiego dnia – dla zarejestrowanych uczestników - odbędą się sesje warsztatowe. Będą oni mieli okazję zweryfikować zachodzące procesy gospodarcze oraz ich skutki dla rozwoju w odniesieniu do swoich miast, odnosząc się do wielkości i struktury dochodów z różnych źródeł aktywności, wielkości generowanych podatków oraz kształtowania rynku pracy. Zidentyfikujemy działania realizowane w miastach oraz omówimy propozycje działań ukierunkowujących na wzmocnienie endogennego zasobu jakim jest aktywność ekonomiczna mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Dzięki udziałowi w seminariach miasta mogą

 • lepiej identyfikować i aktywizować zasoby i czynniki rozwoju lokalnego,
 • wzmacniać umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
 • wymieniać się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
 • zapoznać się z przykładami działań innych samorządów.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją FRL, cyklu seminariów, wynikami ankiet, nagraniem oraz innymi materiałami z pierwszego spotkania - http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje.

  Załączniki:
  Program
  Grafika promująca wydarzenie na Facebook'u

  Pozostałe aktualności

  Krajowa Polityka Miejska 2030
  Thumb 1 3 frl sem18
  Krajowa Polityka Miejska – relacja i zapis wideo seminarium FRL
  Ponad 320 osób – przedstawicieli miast oraz ekspertów - uczestniczyło 8 kwietnia br. w seminarium poświęconym pracom prowadzonym nad aktualizacją Krajowej Polityki Miejskiej.
  Krajowa Polityka Miejska 2030
  Thumb 1 3 frl sem18
  Krajowa Polityka Miejska – zapraszamy na transmisję seminarium FRL
  Dziś o 10 zapraszamy na transmisję kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem tematem spotkania będzie aktualny stan prac nad Krajową Polityką Miejską.
  Krajowa Polityka Miejska 2030
  Thumb 1 3 frl sem18
  Krajowa Polityka Miejska – zapraszamy na kolejne seminarium FRL
  Aktualny stan prac nad Krajową Polityka Miejską będzie jednym z tematów kolejnego seminarium poświęconego rozwojowi miast. Związek Miast Polskich zaprosi miasta do szerokiej dyskusji nad KPM.
  Gospodarka komunalna
  Thumb 1 3 frl sem17 1
  O gospodarce odpadami - relacja i prezentacje z seminarium FRL
  Nie ma prostych rozwiązań w zagospodarowaniu odpadów ani idealnych metod naliczania opłat za ich odprowadzanie. Czy więc gospodarka odpadami to zagrożenie czy szansa rozwoju lokalnego?
  Krajowa Polityka Miejska 2030
  Thumb 1 3 ankieta
  Postulaty miast do Krajowej Polityki Miejskiej 2030
  Związek Miast Polskich zaprasza miasta do wyrażenia swoich oczekiwań wobec tworzonej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Krajowej Polityki Miejskiej 2030.
  Krajowa Polityka Miejska 2030
  Thumb 1 3 przemys aw dudzin ski
  Krajowa Polityka Miejska 2030 – ZAPRASZAMY MIASTA DO DEBATY
  Trwają prace nad aktualizacją Krajowej Polityki Miejskiej - dokumentu, w którym opisana będzie strategia wspierania rozwoju miast na najbliższe 10 lat. ZMP uczestniczy w procesie konsultacji dokumentu

  Partnerzy