Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego – dzisiaj seminarium ON-LINE

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 21.04.2020
Display 2 seminarium do zajawki 2 news
Zapraszamy do śledzenia transmisji drugiego już seminarium poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Mowa będzie o wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego.

23 i 24 kwietnia Związek Miast Polskich organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. 

Wszystkie osoby zainteresowane jego tematyką zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Związku Miast Polskich, pierwszego dnia seminarium - dziś o godz. 10.00 (link do transmisji – TUTAJ). Także na profilu ZMP na Facebooku zostało utworzone wydarzenie „Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty”. Wydarzenie znajduje się tutaj: https://bit.ly/FRL_OtwarteSeminaria

Pierwszego dnia w oparciu o zgromadzone dane zaprezentujemy procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskażemy na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska będą omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawimy również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

Drugiego dnia – dla zarejestrowanych uczestników - odbędą się sesje warsztatowe. Będą oni mieli okazję zweryfikować zachodzące procesy gospodarcze oraz ich skutki dla rozwoju w odniesieniu do swoich miast, odnosząc się do wielkości i struktury dochodów z różnych źródeł aktywności, wielkości generowanych podatków oraz kształtowania rynku pracy. Zidentyfikujemy działania realizowane w miastach oraz omówimy propozycje działań ukierunkowujących na wzmocnienie endogennego zasobu jakim jest aktywność ekonomiczna mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Dzięki udziałowi w seminariach miasta mogą

 • lepiej identyfikować i aktywizować zasoby i czynniki rozwoju lokalnego,
 • wzmacniać umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
 • wymieniać się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
 • zapoznać się z przykładami działań innych samorządów.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją FRL, cyklu seminariów, wynikami ankiet, nagraniem oraz innymi materiałami z pierwszego spotkania - http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje.

  Załączniki:
  Program
  Grafika promująca wydarzenie na Facebook'u

  Pozostałe aktualności

  Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
  Thumb 1 3 frl sem23 www
  O funduszach unijnych i KPO - zapraszamy na seminarium FRL
  Co przyniesie KPO? Jak przygotować się do pozyskania funduszy unijnych? Tym tematom poświęcone będzie najbliższe seminarium online dla miast zorganizowane przez Związek w cyklu Forum Rozwoju Lokalnego
  Gospodarka w obiegu zamkniętym
  Thumb 1 3 frl sem22
  Transformacja energetyczna miast – relacja i zapis wideo seminarium FRL
  Po raz drugi już Związek zorganizował seminarium FRL na temat transformacji energetycznej. Obecnie bowiem przed miastami stoją ogromne wyzwania w zakresie energetyki, ochrony środowiska i klimatu.
  Gospodarka w obiegu zamkniętym
  Thumb 1 3 frl sem22
  Po raz drugi o transformacji energetycznej miast – zapraszamy na transmisję seminarium FRL
  Zapraszamy na transmisję drugiego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego poświęconego transformacji energetycznej miast. Początek 9 września o godz. 10.
  Gospodarka w obiegu zamkniętym
  Thumb 1 3 frl sem22
  Po raz drugi o transformacji energetycznej miast – zapraszamy na seminarium FRL
  Samorządy muszą obecnie szukać rozwiązań w obszarze odnawialnych, czystych i zielonych technologii. Dlatego zapraszamy na drugie już seminarium FRL poświęcone transformacji energetycznej miast.
  Inne
  Thumb 1 3 dsc 0074
  Wizyta studyjna Pińczowa w Płońsku
  Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.
  Inne
  Thumb 1 3 logo zmp 2
  Komunikat ZMP
  Zarząd ZMP obradujący w Mielcu – na wniosek miast biorących udział w II etapie Programu MFiPR „Rozwój Lokalny” – ocenił sposób i prze­bieg procedury rozstrzygnięcia naboru i ogłoszenia jego wyników.

  Partnerzy