Jak wspierać miasta w ich rozwoju - seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 12.09.2023
grafa-frl-36-3.jpg
O roli małych i średnich miast w rozwoju kraju rozmawiać będziemy podczas kolejnego seminarium odbywającego się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. ZMP zaprasza przedstawicieli miast 27 września br. na spotkanie w formule online.

Gospodarzem spotkania i realizatorem części prezentowanych rozwiązań będzie miasto Karlino.

Podczas spotkania pokażemy praktyczne rozwiązania i dyskutować będziemy o tym, jak wspierać stabilne procesy rozwoju małych i średnich miast. Wspólnie zastanowimy się, jakie instrumenty wsparcia zewnętrznego i jakie metody wykorzystania potencjałów lokalnych mogą sprawić, że małe i średnie miasta będą centrami rozwoju swoich obszarów funkcjonalnych i stabilnymi ogniwami struktury osiedleńczej regionu.

Pozyskiwanie i stała współpraca z inwestorami, aktywna polityka imigracyjna, ofensywna polityka mieszkaniowa - to pola wielu inicjatyw podejmowanych w mieście. Będziemy mówić o sposobach i efektach pozyskania dużego inwestora, o rozwoju gospodarczym opartym na potencjale rolnictwa i obszarach wiejskich, a także o aktywnej polityce mieszkaniowej i budowie mieszkań komunalnych.

Program seminarium znajduje się poniżej w załączeniu

Prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-36/register w terminie do 25 września br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji.

Przypomnijmy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl .

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Rozwój gospodarczy
FRL-sem21-www.jpg
Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - relacja i zapis wideo seminarium FRL
Jakość życia w miastach zależy od tego, jak rozwija się lokalna przedsiębiorczość. I właśnie temu tematowi poświęcone było XXI seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego zorganizowane 8 lipca br.
Rozwój gospodarczy
FRL-sem21-www.jpg
Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - zapraszamy na transmisję seminarium FRL
8 lipca zapraszamy na transmisję kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem tematem spotkania będzie lokalna gospodarka – jej stan oraz wpływ na rozwój miast.
Rozwój gospodarczy
FRL-sem21-www.jpg
Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - zapraszamy na XXI seminarium FRL
Lokalna gospodarka – jej stan oraz wpływ na rozwój miast – to temat kolejnego seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego, a na które Związek Miast Polskich zaprasza 8 lipca br.
Rozwój gospodarczy
FRL-sem13-grafika_1.jpg
Rola przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju miast – prezentacje i relacja wideo
O znaczeniu firm rodzinnych dla rozwoju miast oraz o ich wpływie na kapitał społeczny i tożsamość wspólnot lokalnych rozmawiali uczestnicy seminarium na temat wewnętrznych potencjałów rozwoju miast.
Rozwój gospodarczy
FRL-sem13-1.jpg
Rola przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju miast - zapraszamy na kolejne seminarium
O znaczeniu firm rodzinnych dla rozwoju miast oraz o ich wpływie na kapitał społeczny i tożsamość wspólnot lokalnych będzie mowa na kolejnym seminarium Forum Rozwoju Miast. Zapraszamy 3 grudnia.
Rozwój gospodarczy
grafika_2.jpg
Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego - ZAPIS WIDEO i PREZENTACJE
O wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego miast mówiono podczas drugiego już seminarium w ramach Forum Rozwoju Miast. Publikujemy retransmisję spotkania oraz prezentacje prelegentów.

Partnerzy