Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego - ZAPIS WIDEO i PREZENTACJE

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 23.04.2020
O wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego miast mówiono podczas drugiego już seminarium w ramach Forum Rozwoju Miast. Publikujemy retransmisję spotkania oraz prezentacje prelegentów.

23 kwietnia Związek Miast Polskich zorganizował kolejne, drugie już seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Jego tematem były wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego.

Podczas spotkania zaprezentowano procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskazano na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska były omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawiono również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

W dzisiejszym seminarium uczestniczyło ponad 160 osób zarejestrowanych w tzw. wirtualnym pokoju. Przeprowadzonych zostało ponad 50 transmisji wydarzenia dzięki gościnności miast, osób prywatnych i instytucji.   

Dziękujemy miastom za transmitowanie dzisiejszego seminarium oraz udostępnianie naszych postów związanych z tym wydarzeniem na Facebooku!

Przypomnijmy, że Forum Rozwoju Lokalnego to zintegrowany pakiet działań/przedsięwzięć służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego. Działania te prowadzone są w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich projektu predefiniowanego, będącego częścią Programu „Rozwój lokalny”.
Przedsięwzięcia realizowane w ramach Forum Rozwoju Lokalnego wspierane są statutowymi działaniami ZMP skierowanymi na budowanie kultury zarządzania rozwojem lokalnym.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Miasta, które udostępniły transmisje z seminarium na swoich profilach FB:

Wsparli nas także: 

__________________________________________________________

  Załączniki:
  Program
  Janusz Szewczuk - prezentacja
  Zbigniew Pluta - prezentacja
  Andrzej Sobczyk - prezentacja
  Tomasz Kayser - prezentacja
  Jan Mazurczak - prezentacja
  Inga Demianiuk-Ozga - prezentacja
  Tomasz Czuczak - prezentacja
  Adam Doring - prezentacja

  Pozostałe aktualności

  Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
  Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
  Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
  ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
  W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
  Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
  Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
  Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
  Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
  Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
  23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...
  Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
  Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL
  24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej k...
  Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
  Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO
  Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 2...

  Partnerzy