Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego - ZAPIS WIDEO i PREZENTACJE

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 23.04.2020
grafika_2.jpg
O wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego miast mówiono podczas drugiego już seminarium w ramach Forum Rozwoju Miast. Publikujemy retransmisję spotkania oraz prezentacje prelegentów.

23 kwietnia Związek Miast Polskich zorganizował kolejne, drugie już seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Jego tematem były wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego.

Podczas spotkania zaprezentowano procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskazano na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska były omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawiono również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

W dzisiejszym seminarium uczestniczyło ponad 160 osób zarejestrowanych w tzw. wirtualnym pokoju. Przeprowadzonych zostało ponad 50 transmisji wydarzenia dzięki gościnności miast, osób prywatnych i instytucji.   

Dziękujemy miastom za transmitowanie dzisiejszego seminarium oraz udostępnianie naszych postów związanych z tym wydarzeniem na Facebooku!

Przypomnijmy, że Forum Rozwoju Lokalnego to zintegrowany pakiet działań/przedsięwzięć służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego. Działania te prowadzone są w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich projektu predefiniowanego, będącego częścią Programu „Rozwój lokalny”.
Przedsięwzięcia realizowane w ramach Forum Rozwoju Lokalnego wspierane są statutowymi działaniami ZMP skierowanymi na budowanie kultury zarządzania rozwojem lokalnym.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Miasta, które udostępniły transmisje z seminarium na swoich profilach FB:

Wsparli nas także: 

__________________________________________________________

  Załączniki:
  Program
  Janusz Szewczuk - prezentacja
  Zbigniew Pluta - prezentacja
  Andrzej Sobczyk - prezentacja
  Tomasz Kayser - prezentacja
  Jan Mazurczak - prezentacja
  Inga Demianiuk-Ozga - prezentacja
  Tomasz Czuczak - prezentacja
  Adam Doring - prezentacja

  Pozostałe aktualności

  Rozwój gospodarczy
  grafa-frl-36-3.jpg
  Jak wspierać miasta w ich rozwoju - seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
  O roli małych i średnich miast w rozwoju kraju rozmawiać będziemy podczas kolejnego seminarium odbywającego się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. ZMP zaprasza przedstawicieli miast 27 września br. na spotkanie w formule online.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem21-www.jpg
  Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - relacja i zapis wideo seminarium FRL
  Jakość życia w miastach zależy od tego, jak rozwija się lokalna przedsiębiorczość. I właśnie temu tematowi poświęcone było XXI seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego zorganizowane 8 lipca br.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem21-www.jpg
  Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - zapraszamy na transmisję seminarium FRL
  8 lipca zapraszamy na transmisję kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem tematem spotkania będzie lokalna gospodarka – jej stan oraz wpływ na rozwój miast.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem21-www.jpg
  Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - zapraszamy na XXI seminarium FRL
  Lokalna gospodarka – jej stan oraz wpływ na rozwój miast – to temat kolejnego seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego, a na które Związek Miast Polskich zaprasza 8 lipca br.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem13-grafika_1.jpg
  Rola przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju miast – prezentacje i relacja wideo
  O znaczeniu firm rodzinnych dla rozwoju miast oraz o ich wpływie na kapitał społeczny i tożsamość wspólnot lokalnych rozmawiali uczestnicy seminarium na temat wewnętrznych potencjałów rozwoju miast.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem13-1.jpg
  Rola przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju miast - zapraszamy na kolejne seminarium
  O znaczeniu firm rodzinnych dla rozwoju miast oraz o ich wpływie na kapitał społeczny i tożsamość wspólnot lokalnych będzie mowa na kolejnym seminarium Forum Rozwoju Miast. Zapraszamy 3 grudnia.

  Partnerzy