„Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego”– dziś ostatni dzień rejestracji !

Mieszkalnictwo Opublikowano: 19.05.2020
Display frl sem4
Zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium poświęconym wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Do 2 czerwca przedłużony został termin rejestracji na seminarium oraz warsztaty.

4 i 5 czerwca zapraszamy na kolejne, czwarte już seminarium on-line zorganizowane przez Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem spotkania będzie mieszkalnictwo jako istotny czynnik rozwoju lokalnego.

Mieszkalnictwo jest istotnym wewnętrznym lokalnym potencjałem rozwojowym, zdecydowanie zbyt słabo wykorzystywanym. Celem seminarium jest wskazanie, iż szeroko rozumiane mieszkalnictwo może być wykorzystywane jako istotny czynnik lokalnego rozwoju. Zastanowimy się jak dzięki inwestycjom mieszkaniowym rozruszać lokalną gospodarkę, jak powinna wyglądać nowoczesna gospodarka mieszkaniowa w małych i średnich miastach oraz zapoznamy się z praktycznymi przykładami jak inni poradzili sobie z inwestycjami mieszkaniowymi. 

Drugiego dnia zapraszamy na warsztaty, podczas których poruszymy trzy tematy: 

 1. lokalna polityka czynszowa, 
 2. jak przekonać społeczność lokalną do komunalnego budownictwa mieszkaniowego 
 3. jak robić prawdziwy rachunek ekonomiczny gospodarki mieszkaniowej. 

Warsztaty będą mieć charakter interaktywny, co wymaga użycia przez uczestników kamer i mikrofonów.

Uprzejmie prosimy o rejestrację na seminarium tylko poprzez formularz https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.pl/iv-seminarium-frl-mieszkalnictwo/register - w terminie do 2 czerwca br. Ze względu na charakter seminarium liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym uprzejmie prosimy o rejestrację 2 osób z miasta, a o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu. Uprzejmie prosimy o nieprzekazywanie tego linku dalej. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u, a materiał video zostanie udostępniony na stronie ZMP po spotkaniu, co umożliwi udział w charakterze obserwatora większej grupie uczestników. 

Jednocześnie już teraz zapraszamy na kolejne seminaria on-line dotyczące finansów samorządowych oraz gospodarki wodnej. 4 i 5 czerwca planowane było seminarium na temat „Marketing terytorialny jako metoda aktywowania endogennych potencjałów miasta”. Z powodu zmiany kolejności seminariów w ramach Forum Rozwoju Lokalnego, zostało ono przełożone na termin 27-28 sierpnia.

Więcej informacji o nadchodzących seminariach pojawi się wkrótce.

Dzięki udziałowi w seminariach miasta mogą

 • lepiej identyfikować i aktywizować zasoby i czynniki rozwoju lokalnego,
 • wzmacniać umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
 • wymieniać się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
 • zapoznać się z przykładami działań innych samorządów.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją FRL, cyklu seminariów, wynikami ankiet, nagraniami oraz innymi materiałami z dotychczasowych spotkań (tutaj)

Załączniki:
Zaproszenie
Program

Pozostałe aktualności

Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 foto dzierzoniow pl
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach - relacja i zapis wideo seminarium
Ze studia w Dzierżoniowie transmitowane było ostatnie już seminarium online z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. Mówiliśmy o Światowych Celach Zrównoważ...
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 foto fb r sze emej
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – relacja i zapis wideo seminarium FRL
ZASOBY MIAST były tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Było to czwarte już spotkanie organizowane przez Związek Miast Polskich w ramach przygotowań do Światowego Forum Miejskiego (WUF11), kt...
Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 www  dzierzoni w
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – ostatniego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 grafika www wa brzych
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 grafika www wa brzych
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
ZASOBY MIAST będą tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego organizowanego przez ZMP przed Światowym Forum Miejskim w Katowicach. Dziś ostatni dzień rejestracji na to spotkanie.
Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 www  dzierzoni w
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – dziś OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
O wdrażaniu światowych celów zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym będziemy rozmawiać podczas kolejnego seminarium FRL, na które Związek zaprasza miasta w ramach przygotowań do Światowego For...

Partnerzy