Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL

FRL_grafika_www.png
24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej konferencji, która odbędzie się w Tarnowie.

Związek Miast Polskich organizuje w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL)  kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Współzarządzanie: dialog - włączenie społeczne – integracja międzykulturowa”, które odbędzie się 24 lutego br. w formule hybrydowej (rejestrację na udział stacjonarny prowadziliśmy do 10 lutego).

Spotkanie będzie częścią dwudniowej konferencji poświęconej partycypacji społecznej, która stanowić będzie podsumowanie konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, w którym Związek Miast Polskich wyróżnia najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce.

W roku 2022 tematem przewodnim konkursu była Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie

Również tematyce dialogu i współzarządzania poświęcone będzie seminarium FRL. Jego uczestnicy poznają najlepsze praktyki partycypacji i „otwartego rządzenia” w Polsce, a także doświadczenia norweskie w tym zakresie, podyskutują o wyzwaniach, korzyściach, sukcesach i trudnościach w budowaniu kultury dialogu i włączania społecznego w samorządach.

Nieprzypadkowo gospodarzem tego wydarzenia będzie Tarnów. W swoją historię ma wpisaną wielokulturowość, współistnienie Żydów i Romów, a dziś stał się domem dla Ukraińców. Jest miejscem spotkań ludzi, którzy dzięki różnorodności wymieniają poglądy, wiedzę i doświadczenia. Tętni miejskim życiem w naturalny sposób skupiając tych, którzy odczuwają potrzebę uczestnictwa w kulturze i dyskusji o otaczającym świecie. Tarnów tworzy warunki do dialogu o dobrym życiu, do budowania dumy z tego, co w Tarnowie było i jest, oraz budzenia odpowiedzialności za przyszłość miasta.

Program seminarium FRL znajduje się w załączeniu. ZMP zaprasza na nie samorządowców, urzędników samorządowych oraz ich partnerów, zaangażowanym w proces partycypacji.

Prosimy o rejestrację na seminarium tylko poprzez formularz:  
https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-33/register w terminie do 23 lutego br.

Osoby, które wezmą udział w seminarium online, otrzymają indywidualny link do udziału mailowo na adres wskazany w formularzu, w potwierdzeniu rejestracji.

Nasze seminaria transmitowane są także na facebook’u, a wszystkie materiały video wraz z prezentacjami udostępniane są na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Więcej na temat wydarzenia w Tarnowie - TUTAJ

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
tarnów_dzień2__11_.jpg
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
FRL_grafika_www.png
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
christmas__21_.png
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Tarnów-zajawka_www.jpg
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO
Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 2...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
FRL_-_narz_dzie.jpg
Samoocena rozwoju instytucjonalnego JST - prezentacje i relacja wideo
O narzędziu samooceny rozwoju instytucjonalnego JST, które zostało przygotowane przez OECD we współpracy z partnerami, mówiono podczas seminarium na temat wewnętrznych potencjałów rozwoju miast.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
FRL-sem14.jpg
Samoocena rozwoju instytucjonalnego JST - zapraszamy na kolejne seminarium
Podczas najbliższego Forum Rozwoju Lokalnego Związku Miast Polskich, 17 grudnia, po raz pierwszy zaprezentowane zostanie nowe narzędziem samooceny rozwoju instytucjonalnego JST opracowane przez OECD.

Partnerzy