Informacje prasowe

Pobierz
Miasto dostępne dla wszystkich - zapraszamy na seminarium

Co to znaczy miasto dostępne? Czy możliwe jest zagwarantowanie równego dostępu do usług miejskich, infrastruktury, przestrzeni publicznych wszystkim mieszkańcom - niezależnie od wieku, mobilności i umiejętności? Czy dostępność to moda, konieczność czy codzienność? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. (czwartek) w godz. 10.00-13.00 w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.

informacje prasowe

Pobierz
Kolejne spoty kampanii informacyjnej ZMP i UMP

ZMP oraz UMP ruszyły w lutym tego roku z szeroką kampanią informacyjną, rozpoczynając od spotu „Nasze drogie ciepło”, który był pierwszym materiałem filmowym w ramach inicjatywy dwóch organizacji zrzeszających miasta. Obecnie przedstawiamy dwa nowe - „Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd” oraz „Pstryczek od rządu i po kasie”.

informacje prasowe

Pobierz
Liderzy Rozwoju i Liderzy Edukacji wyróżnieni

Podczas uroczystej Gali 20 kwietnia, czyli drugiego dnia Kongresu Małych i Średnich Miast, który jest organizowany przez Związek Miast Polskich wraz z miastem Chełm i Unią Miasteczek Polskich w dniach 19-21 kwietnia br. w Chełmie, zostały wyróżnione najbardziej aktywne miasta w kategoriach - Lider Rozwoju i Lider Edukacji.

informacje prasowe

Pobierz
Rusza kampania informacyjna miast - spot „Nasze drogie ciepło”

Poprzez krótkie animowane spoty filmowe polskie miasta przedstawią najważniejsze problemy społeczno-gospodarcze dotykające mieszkańców i samorządy. 28 lutego w Senacie odbyła się konferencja prasowa ZMP i UMP zapowiadająca kampanię i premiera pierwszego spotu.

informacje prasowe

Pobierz
Najlepsi w „otwartym rządzeniu”

Tychy, Lublin i Wrocław to „Samorządowi Liderzy Zarządzania 2022”. Podczas uroczystej gali 23 lutego w Tarnowie laureaci i wyróżnieni otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody. Wśród wyróżnionych są: Niepołomice, Starachowice, Zduńską Wolę, Ostrów Wielkopolski, Gliwice, Siemianowice Śląskie, Częstochowę, Kielce, Poznań, Łódź oraz Gdańsk (wyróżnienie specjalne).

informacje prasowe

Pobierz
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – seminarium FRL i Gala konkursu SLZ

23 i 24 lutego br. Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali finałowej oraz seminarium Forum Rozwoju Lokalnego w formule hybrydowej.

informacje prasowe

Pobierz
O zrównoważonej mobilności miejskiej na FRL

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Zrównoważona mobilność miejska”. Spotkanie w formule online odbędzie się 26 stycznia 2023 r.

informacje prasowe

Pobierz
ZNACZENIE ŚRODKÓW Z KPO I FUNDUSZY UE DLA INWESTYCJI W MIASTACH

informacje prasowe

Pobierz
Samorządy postulują 5% VAT na energię

Samorządowcy ze Związku Miast Polskich zwracają się do premiera Mateusza Morawieckiego o zastosowanie obniżonej 5% stawki podatku VAT na energię elektryczną od 1 stycznia 2023 roku. Chcą też dialogu z rządem, aby wspólnie wypracować rozwiązania.

informacje prasowe

Pobierz
Jak reagować na kryzys klimatyczny i energetyczny w mieście na seminarium FRL

O komunikacji kryzysowej i modelach reagowania na kryzys klimatyczny i energetyczny w mieście mówić będziemy 13 grudnia podczas kolejnego seminarium online z cyklu Forum Rozwoju Lokalnego. W związku z rosnącym znaczeniem rozwoju lokalnych polityk energetycznych Związek Miast Polskich organizuje już kolejne seminarium poświęcone tej tematyce.

informacje prasowe

Dokumenty

Pobierz
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko Związku Miast Polskich dotyczące zapowiedzi powołania rządowego regulatora opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Pobierz
propozycje legislacyjne
Diagnozy i recepty na główne problemy SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO 2023
Pobierz
inne
Pismo do JST - ankieta
Pobierz
inne
Listy do dyrektorów szkół i rodziców

Kalendarz wydarzeń

Miasta
Czerwiec 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej