Porozmawiajmy o rewitalizacji – zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Rewitalizacja Opublikowano: 20.12.2023
grafa-frl-38-WWW-1920x1080.jpg
Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Związek Miast Polskich zapraszają na seminarium odbywające się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego „Porozmawiajmy o rewitalizacji”. Seminarium odbędzie się 9 stycznia 2024 r. w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie, przy ul. Wspólnej 2/4 w sali im. Grażyny Gęsickiej.

Spotkanie będzie okazją do zainaugurowania kolejnej edycji inicjatyw wsparcia rewitalizacji w Polsce realizowanych we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Podczas spotkania porozmawiamy o finansowaniu działań rewitalizacyjnych z programów regionalnych. Będziemy także prezentować dobre praktyki polskich miast z prowadzenia procesów rewitalizacji oraz dyskutować o tym, jak prowadzić rewitalizację, aby wraz z ożywieniem obszaru rewitalizacji przyczyniała się do jakościowego rozwoju całego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z programem seminarium (w załączeniu).

Liczymy na Państwa osobistą obecność na wydarzeniu w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że taka forma udziału, obok inspiracji i możliwości pozyskania przydatnych informacji, będzie także znakomitą okazją do podzielenia się doświadczeniem oraz wyjaśnienia ewentualnych pytań i wątpliwości. Osoby chcące uczestniczyć w seminarium prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium poprzez formularz internetowy.

Dla tych z Państwa, którzy niestety nie będą mogli wziąć udziału osobiście zapewniona jest transmisja online. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo po wypełnieniu formularza rejestracji do udziału online.

Obecnie można rejestrować swój udział tylko na spotkanie online. Zapraszamy też na transmisję wydarzenia na FB - https://fb.me/e/7PyI2LR6w


W przypadku pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową: seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Niniejsze wydarzenie inaugurujące projekty mające na celu wsparcie gmin w prowadzeniu działań rewitalizacyjnych, finansowane jest także w ramach środków Pomocy Technicznej dla Funduszy Europejskich 2021-2027.

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Rewitalizacja
foto-MFiPR-3a.JPG
Porozmawiajmy o rewitalizacji – relacja i zapis wideo seminarium FRL
Wsparcie doradcze oraz pomoc w realizacji gminnych programów rewitalizacji otrzymają m .in. JST w ramach trzeciej odsłony projektu Regiony Rewitalizacji. Zainaugurowano go podczas Forum Rozwoju Lokalnego, które poświęcone było rewitalizacji.
Rewitalizacja
grafika_bez_belki_z_logo.png
Porozmawiajmy o rewitalizacji – zapraszamy na transmisję seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Już dziś w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie odbędzie się kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Zapraszamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem miast.
Rewitalizacja
KONFERENCJA_1.jpg
Poza metropolią – o jakości życia w małych i średnich miastach
Rewitalizacja, jakość życia, perspektywy na przyszłość. W Pleszewie podczas konferencji „Poza metropolią” dyskutowano na temat życia w małych i średnich miastach. Konferencja zgromadziła przedstawicieli miast z całej Polski.
Rewitalizacja
FRL_www.jpg
Rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach – zapraszamy na konferencję i seminarium FRL
Zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem w formule stacjonarnej. Seminarium będzie towarzyszyć konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach.”
Rewitalizacja
logoKrajowe_Centrum_Rewitalizacji.jpg
Krajowego Centrum Wiedzy o Rewitalizacji
Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji to rządowy serwis informacyjno-edukacyjny. Dostarcza informacje na temat procesu programowania rewitalizacji.

Partnerzy