Porozmawiajmy o rewitalizacji – zapraszamy na transmisję seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Rewitalizacja Opublikowano: 09.01.2024
grafika_bez_belki_z_logo.png
Już dziś w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie odbędzie się kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Zapraszamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem miast.

Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem dzisiejszego seminarium FRL, które rozpocznie się o godzinie 10.00. 

Prawie 200 przedstawicieli miast weźmie w nim udział w siedzibie resortu funduszy, a kolejnych ponad 400 osób skorzysta z możliwości udziału online. Rejestracja na osobisty udział w spotkaniu zakończyła się 5 stycznia, jednak nadal można jeszcze zarejestrować się do uczestnictwa online. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo po wypełnieniu formularza rejestracji do udziału online.

Seminarium będziemy ponadto transmitować na facebooku ZMP. Link do transmisji: https://fb.me/e/7PyI2LR6w

Na kolejne seminarium odbywające się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem poświęcone rewitalizacji zapraszają Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Związek Miast Polskich.

Spotkanie będzie okazją do zainaugurowania kolejnej edycji inicjatyw wsparcia rewitalizacji w Polsce realizowanych we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Podczas spotkania porozmawiamy o finansowaniu działań rewitalizacyjnych z programów regionalnych. Będziemy także prezentować dobre praktyki polskich miast z prowadzenia procesów rewitalizacji oraz dyskutować o tym, jak prowadzić rewitalizację, aby wraz z ożywieniem obszaru rewitalizacji przyczyniała się do jakościowego rozwoju całego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z programem seminarium (w załączeniu).

W przypadku pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową: seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Niniejsze wydarzenie inaugurujące projekty mające na celu wsparcie gmin w prowadzeniu działań rewitalizacyjnych, finansowane jest także w ramach środków Pomocy Technicznej dla Funduszy Europejskich 2021-2027.

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Rewitalizacja
foto-MFiPR-3a.JPG
Porozmawiajmy o rewitalizacji – relacja i zapis wideo seminarium FRL
Wsparcie doradcze oraz pomoc w realizacji gminnych programów rewitalizacji otrzymają m .in. JST w ramach trzeciej odsłony projektu Regiony Rewitalizacji. Zainaugurowano go podczas Forum Rozwoju Lokalnego, które poświęcone było rewitalizacji.
Rewitalizacja
grafa-frl-38-WWW-1920x1080.jpg
Porozmawiajmy o rewitalizacji – zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Rewitalizacja
KONFERENCJA_1.jpg
Poza metropolią – o jakości życia w małych i średnich miastach
Rewitalizacja, jakość życia, perspektywy na przyszłość. W Pleszewie podczas konferencji „Poza metropolią” dyskutowano na temat życia w małych i średnich miastach. Konferencja zgromadziła przedstawicieli miast z całej Polski.
Rewitalizacja
FRL_www.jpg
Rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach – zapraszamy na konferencję i seminarium FRL
Zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem w formule stacjonarnej. Seminarium będzie towarzyszyć konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach.”
Rewitalizacja
logoKrajowe_Centrum_Rewitalizacji.jpg
Krajowego Centrum Wiedzy o Rewitalizacji
Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji to rządowy serwis informacyjno-edukacyjny. Dostarcza informacje na temat procesu programowania rewitalizacji.

Partnerzy