Rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach – zapraszamy na konferencję i seminarium FRL

Rewitalizacja Opublikowano: 02.09.2022
FRL_www.jpg
Zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem w formule stacjonarnej. Seminarium będzie towarzyszyć konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach.”

Konferencja odbędzie się w Pleszewie na zrewitalizowanym obszarze pokolejowym, w pierwszym w Polsce mieście 15-minutowym, które od kilku lat wdraża ideę miasta kompaktowego.

Problematyka małych i średnich miast jest coraz częściej przedmiotem zainteresowania środowisk naukowych, eksperckich oraz publicystycznych. Stąd w zamyśle organizatorów konferencja „Poza metropolią” ma być głosem w dyskusji, wymianą doświadczeń oraz ma wzbogacić wiedzę o procesach zachodzących na obszarach peryferyjnych. Dlatego nie jest przypadkiem samo miejsce konferencji (małe miasto), jak i dobór prelegentów i panelistów.

O odrodzeniu postprzemysłowych miast peryferyjnych będzie mówił prof. dr hab. Paweł Starosta z Uniwersytetu Łódzkiego. Czy peryferia mogą zapewnić dobrą jakość życia – to temat pierwszej debaty podczas konferencji, która będzie stanowiła jednocześnie pierwszą część Forum Rozwoju Lokalnego. W jego drugiej części eksperci strategiczni Związku Miast Polskich mówić będą o wskaźnikach jakości życia w Monitorze Rozwoju Lokalnego.

Podczas konferencji odbędzie się także debata poświęcona doświadczeniom rewitalizacji małych miast oraz zaprezentowane zostaną reportaże z małych miast.

Konferencja odbędzie się 20 września br. w godz. 10:00-16:30 w Zajezdni Kultury w Pleszewie, przy ul. Kolejowej 3.

Prosimy o rejestrację swojego udziału w konferencji poprzez formularz internetowy https://pleszew.pl/formularz-zgloszeniowy/ w terminie do 13 września br.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

Konferencja tłumaczona będzie na język migowy.

Agenda konferencji

Będzie ona oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz częścią Forum Rozwoju Lokalnego.


Przypominamy, że cykl seminariów Forum Rozwoju Lokalnego jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Pozostałe aktualności

Rewitalizacja
foto-MFiPR-3a.JPG
Porozmawiajmy o rewitalizacji – relacja i zapis wideo seminarium FRL
Wsparcie doradcze oraz pomoc w realizacji gminnych programów rewitalizacji otrzymają m .in. JST w ramach trzeciej odsłony projektu Regiony Rewitalizacji. Zainaugurowano go podczas Forum Rozwoju Lokalnego, które poświęcone było rewitalizacji.
Rewitalizacja
grafika_bez_belki_z_logo.png
Porozmawiajmy o rewitalizacji – zapraszamy na transmisję seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Już dziś w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie odbędzie się kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Zapraszamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem miast.
Rewitalizacja
grafa-frl-38-WWW-1920x1080.jpg
Porozmawiajmy o rewitalizacji – zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Rewitalizacja
KONFERENCJA_1.jpg
Poza metropolią – o jakości życia w małych i średnich miastach
Rewitalizacja, jakość życia, perspektywy na przyszłość. W Pleszewie podczas konferencji „Poza metropolią” dyskutowano na temat życia w małych i średnich miastach. Konferencja zgromadziła przedstawicieli miast z całej Polski.
Rewitalizacja
logoKrajowe_Centrum_Rewitalizacji.jpg
Krajowego Centrum Wiedzy o Rewitalizacji
Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji to rządowy serwis informacyjno-edukacyjny. Dostarcza informacje na temat procesu programowania rewitalizacji.

Partnerzy