Projekt Krajowej Polityki Miejskiej – spotkanie konsultacyjne dla miast

Krajowa Polityka Miejska 2030 Opublikowano: 04.01.2022
ZMP zaprasza miasta do dyskusji nad projektem Krajowej Polityki Miejskiej podczas spotkania konsultacyjnego FRL oraz do nadsyłania uwag i opinii dotyczących projektu.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej skierowało do konsultacji społecznych projekt Krajowej Polityki Miejskiej. Przedstawiciele wielu miast oraz Związku Miast Polskich uczestniczyli w pracach zespołów merytorycznych, które przygotowywały materiały wyjściowe do opracowania projektu. Robocza wersja projektu jeszcze przed jej opublikowaniem została wstępnie zaopiniowana przez Zarząd Związku (opinia dostępna na naszej stronie internetowej tutaj).

Zarząd ustosunkuje się ponownie do oficjalnie opublikowanego projektu na swoim posiedzeniu w dniu 21 stycznia br. we Włocławku. Pragniemy, by ostateczna opinia Zarządu jak najlepiej wyrażała stanowiska naszych miast. Dlatego prosimy, byście Państwo, kierując swoje uwagi i propozycje do Ministerstwa, zechcieli wysłać je nam do wiadomości, najpóźniej do dnia 19 bm. włącznie.

Wykorzystując wypracowaną w ostatnich dwóch latach formułę Forum Rozwoju Lokalnego – chcąc umożliwić przedstawicielom miast również wymianę opinii i dyskusję – ZMP zaprasza na specjalną edycję Forum, poświęconą projektowi KPM.

Spotkanie online odbędzie się w piątek, 14 stycznia br. w godz. od 10:00 do 12:00.
Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w spotkaniu konsultacyjnym poprzez formularz internetowy: https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/spotkanie-frl-kpm/register

Podczas spotkania dyrektor Wiktoria Saganowska z MFiPR zaprezentuje ogólne założenia projektu aktualizacji KPM, po czym prowadzący spotkanie ze studia w Poznaniu Ryszard Grobelny i Andrzej Porawski przytoczą główne punkty wstępnej opinii Zarządu ZMP.

Zapraszamy do wypowiedzi na temat projektu KPM. Prosimy jedynie o zgłoszenie zamiaru wzięcia udziału w dyskusji podczas spotkania, poprzez kliknięcie tego linku i wypełnienie krótkiego formularza online. Biorąc pod uwagę wyznaczony czas trwania naszego spotkania i spodziewaną liczbę innych osób chętnych do zabrania głosu, prosimy o ograniczenie czasu wystąpienia do maksimum 5 minut.

Projekt aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej jest dostępny na naszej stronie internetowej tutaj.

Załączniki:
Zaproszenie na spotkanie

Pozostałe aktualności

Liderzy wymieniają doświadczenia w Żywcu
11 i 12 maja Sieć Wymiany Doświadczeń dla Liderów gościła w Żywcu. Tym razem tematem wiodącym była transformacja energetyczna.
Polityka społeczna
Miasta dostępne dla wszystkich - relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Dostępność miast była tematem 34. seminarium Forum Rozwoju Lokalnego w cyklu poświęconym endogennym potencjałom małych i średnich miast. Tym razem spotkanie poświęcono najważniejszemu potencjałowi ...
Polityka społeczna
Miasto dostępne dla wszystkich – zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Co to znaczy miasto dostępne? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
Inne
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.

Partnerzy